W miniony piątek, z okazji przypadającego na 5 czerwca Światowego Dnia Ochrony Środowiska, po raz czwarty w maszewskim gimnazjum zorganizowano Gimnazjalne Spotkania Ekologiczne.
Impreza ta – jak poinformowała nas Anna Tokarzewska zastępca dyrektora gimnazjum, jest podsumowaniem całorocznej działalności ekologicznej szkoły. Na program kilkugodzinnej imprezy złożyły się: okolicznościowy program artystyczny, relacje z realizacji programu „Bocian” oraz minitoringu parametrów środowiska (badano czystość chemiczną i biologiczną wody od nowego roku uczniowie zajmą się również glebą), warsztaty oraz wystawy – fotograficzna, plastyczna, ekosystemów wodnych i pamiątek znad morza. Oczywiście było i coś dla ciała – zielona kawiarenka, w której serwowano pyszne, zdrowe sałatki i surówki oraz soki.
Była to też znakomita okazja do podziękowania najbardziej aktywnym członkom szkolnego koła LOP oraz uczestnikom programu edukacyjnego „Bocian”, a także wręczenia nagród za liczne konkursy organizowane w szkole a związane z ekologią. I tak w konkursie wiedzy z zakresu sozologii i ekologii, w którym uczestniczyło 36 uczniow, z klas I trzy pierwsze miejsca zajęły: Magdalena Mikuła, Emilia Pyskir, Marta Ślęzak i Małgorzata Głowacka, z klas II – Bartosz Zasieczny, Beata Wołek, Paulina Wolska, Joanna Ślązak i Patrycja Pustelnik, a z klas III – Jarosław Orłowski, Patryk Gmachowski i Przemysław Sabat.
Do konkursu literackiego „Przyroda potrzebuje twojej pomocy” zgłoszono 32 prace, a wyróżniono Patrycję Pustelnik, Natalię Kolankowską, Łukasza Graczyka, Magdalenę Kurpiel, Bartosza Zasiecznego, Beatę Wołek, Dawida Kucińskiego i Marlenę Wiśniewską oraz Annę Witaszczyk, której przyznano nagrodę specjalną za pracę, w której podkreśliła rolę LOP w kształtowaniu postaw przyjaznych środowisku. W konkursie plastycznym „To jest moje miejsce” wyróżniono prace Magdaleny Potaż, Joanny Ślązak, Katarzyny Mełech i Joanny Śmieszchały, zaś w konkursie „Bociani świat” – Jarosława Orłowskiego, Marleny Brząkały, Joanny Amilianowicz, Natalii Malawko, Pawła Wrońskiego oraz Patryka Gmachowskiego, którego praca reprezentowała szkołę na ogólnopolskiej wystawie pod tym samym tytułem.